logo

Uzm. Psk. Berk KALKAN

Uzm. Psk. Berk KALKAN

Uzm. Klinik Psikolog N. Berk Kalkan lisans eğitimini 2017 yılında Ankara’da tamamladı. Aynı yıl içerisinde Ankara’daki bir özel eğitim kurumunda psikolog olarak göreve başladı, ayrıca Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından EABCT standartlarında sürdürülen Kognitif ve Davranış Terapisi eğitimine başladı, süpervizyon modülü kapsamında birçok farklı danışan görerek vaka sunumunu tamamladı.

2018 yılında İstanbul Kent Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’na katıldı, 2021 yılında “İnternet oyun oynama bozukluğu ile metakognisyonların, bilişsel duygu düzenlemenin, olumsuz çocukluk dönemi yaşantılarının arasındaki ilişkilerin araştırılması” konulu tezini bitirerek mezun olmuştur.

Güncel olarak “European Association for Behavioural and Cognitive Therapies” kuruluşunun Türkiye temsilcisi olan “Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği“nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Ankara Boylam Psikiyatri Hastanesi‘nde Uzman Klinik Psikolog olarak görevini sürdürmektedir.