logo

Tömerkent Genel İngilizce

Geri Dön
Tömerkent Genel İngilizce
 • Eğitime Genel Bakış

 • Eğitim İçeriği

Genel İngilizce eğitimi, öğrencilere İngilizce dil becerilerini geliştirme ve iletişimde daha etkili olma amacı taşıyan geniş kapsamlı bir dil öğrenme sürecini ifade eder. Bu eğitim, dilbilgisi, kelime bilgisi, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini kapsayabilir. Genel İngilizce eğitimi, dil öğrenmeye yeni başlayanlar için temel bir başlangıç sağlar ve dil becerilerini daha ileri düzeye taşımak isteyenler için de önemli bir araçtır.

Seviye Belirleme Sınavı

Aşağıdaki formdan seviye belirleme sınavına katılabilirsiniz.

Tömerkent Genel İngilizce  (Hafta İçi)- HİBRİT (Online ve Yüz yüze ) + Tömerkent Genel İngilizce  (Hafta Sonu)- HİBRİT (Online ve Yüz yüze)

A1 - A2 - B1 - B2

Kurs Bilgisi

TÖMERKENT bünyesinde açılan Genel İngilizce kurslarımız, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na (CEFR) uygun olarak A1 (Beginner), A2 (Elemantary), B1 (Intermediate), B2 (Upper Intermediate), C1 (Advanced), C2 (Proficiency) seviyelerinde düzenlenir. Bu 6 seviye, pratik ve günlük yabancı dil kullanım becerilerinin yanı sıra, akademik dil becerisini de geliştirmektedir. Her bir kur 12 hafta boyunca süren 96 saatlik eğitimden oluşur.

Kurslara Katılım Koşulları ve Seviye Tespit Sınavı

Katılımcılarımızın, kursa başlamadan önce sitemizde bulunan seviye tespit sınavına girmesi gerekmektedir. Seviye Tespit Sınavı Kent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlanmıştır. Derslere en az %85 oranında devam etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Kimler Katılabilir?

Bir yabancı dil öğrenmek ve bilgisini geliştirmek isteyen herkes programımızdan yararlanabilir. İstanbul Kent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlanan seviye tespit sınavına girdikten sonra, size en uygun seviye belirlenir ve bu seviyeden yabancı dil eğitiminize başlayabilirsiniz.

İstanbul Kent Üniversitesi, yabancı dil eğitiminde Avrupa Konseyi tarafından hazırlanmış, amacı dil eğitimini tüm ülkelerde standart hale getirmek olan AVRUPA DİL PASAPORTU kullanılmaktadır.

Amaç ve Hedefler

Genel yabancı dil kurslarımız 4 temel amaç üzerine yoğunlaşmaktadır:
Yabancı dil bilgisi ve kelime dağarcığını geliştirmek
Dinleme ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirmek
Konuşma ve telaffuz akıcılığını geliştirmek
Yazma becerilerini geliştirmek

Ders Günleri ve Saatleri

Hafta Sonu 10.30-14.00
Hafta İçi 18.30-21.05

Tömerkent Genel İngilizce ( Hafta İçi) - HİBRİT (Online ve Yüz yüze )

Tarih

6000 ₺

- +

Tömerkent Genel İngilizce (Hafta Sonu) - Hibrit (Online ve Yüz yüze)

Tarih

6000 ₺

- +

Tömerkent Genel İngilizce Özel Ders 20 Saat

Tarih

15000 ₺

- +
 • Kontenjan

  15 Kişi

 • Mekan

  Taksim Kampüs / Kağıthane Kampüs / MS Teams

 • Kurs Süresi

  96 Saat / 12 Hafta