logo

İsmail GEYİK

İsmail GEYİK

1986 yılında Bolu, Yeniçağa ilçesinde doğmuştur. İlköğretimini burada tamamladıktan sonra orta okul ve lise eğitimini haylini kurduğu aşçılık mesleğini yapabilmek için o zamanlar Türkiye’nin ilk ve tek aşçılık okulu olan Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesinde tamamlamıştır.

Lise eğitimini bitirdikten sonra çok sevdiği aşçılık mesleğine bir an önce başlayabilmek için üniversite eğitimine açıktan devam etmiştir. Mesleğe adım attıktan sonra birçok uluslararası otel ve restoran da çalışmış 23 yaşında Türkiye’nin en genç şeflerinden birisi olmuştur. Ulusal ve Uluslararası birçok yarışmada ülkemizi temsil etmiş birçok ödül ve madalya kazanmıştır.

2006 yılında yılın altın genç şefi seçilmiştir 2019 -2021 yılları arasında Türkiye aşçılık milli takımında bulunmuş, milli takım ile ülke mutfağına değer katmak ve Türkiye’de yetişen ürünlerden yeni rafine uluslararası düzeyde reçeteler olusturmak için Anadolu ARGE ekibinin kuruluşunda bulunmuş ve aynı zamanda eğitim birçok sosyal sorumluluk projesine destek olmuştur. Bireysel olarak da Türkiye’deki birçok üniversitede modern Türk mutfağı üzerine seminer ve workshoplar vermiştir.

Birçok klasik Türk yemeğine inovatif yaklaşımı ile yorumlayan İSMAİL GEYİK meslek hayatına CVK TAKSİM İSTANBUL HOTEL ASHİYA restoran da Yiyecek İçecek Direktörü olarak devam etmektedir.