fbpx
Danışma Kurulu
Anasayfa

Danışma Kurulu

CEREN YILMAZ

Ünlü moda ve tasarım okulu Istituto Marangoni’de eğitim alan Ceren YILMAZ, Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunudur.

MM Proje şirketinde yönetim kurulu üyesi ve iç mimar olan YILMAZ, çeşitli konut projelerinde aktif olarak mimari tasarım, iç dekorasyon tasarımı, proje yönetimi alanlarında çalışmaktadır. Ayrıca ENEV Engelsiz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Geliri Minik Kalplerle Elele Derneği (MİKADER)’e bağışlanan, İnkılap Yayınevi tarafından 2013 yılında çıkarılan “PENCEREN” isimli şiir kitabı bulunan Ceren YILMAZ; bu kitapta, fotoğrafçı Çağla Heimel ile çalışmıştır. Evli ve bir çocuk annesi olan Ceren YILMAZ aynı zamanda, İstanbul Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir.

İREM AŞÇIOĞLU

İrem Aşçıoğlu, İtalyan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Domus Academy’si işbirliğiyle üniversitede İtalyanca Sanat ve Tasarım bölümünden mezun oldu.

4 üzerinden 3.92 ortalamayla 2 seneyi başarı bursuyla tamamlayan Aşçıoğlu, üniversitenin ilk yıllarından itibaren Mozaik Design, Uras&Dilekçi Mimarlık ve Roma’da eski bir öğretmeninin yanında 2.5 ay staj yaptı. Üniversiteden sonra çalışmak için İtalya’ya gitti.

Aşçıoğlu, Verona’da kurulmuş olan Atelieritaliano Srl. firmasında çalıştı, sonrasında bu firmanın Milano şubesinin sorumlusu görevine getirildi. Orada çalıştığı süre içinde, sanat etkinliklerinden, Abitare Il Tempo fuarı zamanında Fuori Salone etkinliklerinin oluşmasından, golf turnuvası organizasyonlarına kadar birçok etkinlikle uğraştı. Yıllardır da iç mimariyle ilgilenmekte, danışmanlık, tasarım ve uygulama yapmaktadır.

Aynı zamanda İstanbul Kent Üniversitesi’nin de mütevelli heyetinde yer alan Aşçıoğlu, evli ve 2 çocuk annesidir.

NEDİM SABAN

Nedim Saban, 1967 yılında İstanbul‘da doğmuştur. 1986, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü 1990 yılında bitirmiştir. Ayrıca, New York Üniversitesi’nde sinema ve televizyon eğitimi de almıştır. New York Üniversitesi’nde bitirme tezi olarak hazırladığı  oyunlarının rejisiyle, 950 rejisör arasından 3 kişiye verilen New York Theatre Workshop Reji Bursunu kazanmıştır.

Tiyatroya, 12 yaşında  çocuk oyunları yazarak başlayan Nedim Saban’ın, bir çocuk oyunu Unesco tarafından Dünya Çocuk Yılında ödül almış ve İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahnelenmiştir. 1982 yılında, 15 yaşında Beş Kafadarlar  Çocuk Tiyatrosu’nu kuran Saban, bu tiyatroda  yedi adet çocuk oyununun yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk ve yapımcılığını üstlenmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra, 1992 yılında Tiyatrokare’yi kurmuştur ve bu tiyatroda onlarca oyunda yönetmenlik, yapımcılık  ya da oyunculuk yapmış, en prestijli tiyatro ödüllerine layık görülmüştür.  Son olarak Ankara Tiyatro Festivali Yaşamboyu  Başarı Ödülü ve Yeni Tiyatro Dergisi Onur Ödülü’ne layık bulunmuştur.  Halen Tiyatrokare’nin genel sanat yönetmenliğini üstlenmektedir.

ALİ EREN BALIKEL

1979 yılında Türkiye’de dünyaya geldi. Türkiye’deki eğitiminin ardından Londra’ya yüksek lisans eğitimi almak amacıyla giden Balıkel, Londra’nın en iyi üniversitelerinden olan London School of Commerce’s  Üniversitesi’nde yüksek lisans; markalaşma bilinci, girişimcilik, yabancı sermaye, kurumsallaşma, marka değeri arttırma ve yabancı kimlikle yatırımcı olmak üzerine gerçekleştirdi ve kendi markasını kurdu.
Halihazırda, İngiltere University of Wales Trinity Saint David’de İşletme Yönetimi Doktora Programı ve İsviçre SMC University’de Siyaset Bilimi Doktora Programında devam etmektedir.

Kilikya Grup isimli restoran zincirini kuran Balıkel’in, Londra’nın en prestijli yerlerinden Kilikya Mile End, Kilikya Canary Wharf, Kilikya St. Katharine Docks ve Jazzgir Canary Wharf olmak  olmak üzere 4 ayrı restoranı bulunuyor.

Toplamda 100 kişiye istihdam sağlanan bu restoranlar arasında, Londra ekonomisine yön verilen Canary Wharf bölgesindeki finans dünyasının yakından tanıdığı Jazzgir da bulunuyor.

AYTAÇ MANİZADE

İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü’nde Gençlik Psikolojisi, Pedagojik Psikoloji, Sosyoloji ve Psikiyatri’den mezun oldu. Fakülteye devam ederken İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde açılan Opera Stüdyosu’na girdi. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarını veren Manizade, bir süre Köln Müzik Yüksek Okulu’na devam etti. Josef Metternich ile şan, yönetmen Michael Hampe ile reji çalışmalarına katıldı. Hans Neugebauer’e asistanlık yaptı. İngiliz Oda Operası ile sahneye koyduğu ” Don Pasquale “operası Ürdün, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uzak Doğu ülkelerine turne yaptı. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nde “Saraydan Kız Kaçırma, Norma, Tosca (İzmir), Rigoletto, IV.Murat (İstanbul) ve Madama Butterfly (Mersin) ve Carmen (Antalya) operalarını sahneleyen Aytaç Manizade, Uluslararası Boğaziçi Festivali’ne İstanbul Cemal Reşit Rey Opera ve Orkestrası ile Yıldız Sarayı’nda sahnelediği “Saraydan Kız Kaçırma” ile her yıl katıldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde bir süre başrejisörlük yapmış bulunan Manizade, aynı kurumda halen rejisör olarak görev yapmakta, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sahne dersi vermektedir. Aytaç Manizade’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelediği eserlerden bazıları şunlardır:
Elektra, Jenufa, Maskeli Balo, La Traviata, La Rondine, Yevgeni Onegin, Palyaçolar, Adriana Lecouvreur, Konsolos, İnci Avcıları, Sihirli Flüt, Figaro’nun Düğünü, Don Pasquale, Aşk İksiri, Sevil Berberi, Tebessümler Diyarı, Çardaş Prensesi, Kontes Mariza…
Uluslararası Hans Gabor Belvedere Şan Yarışması Türkiye Elemeleri Seçici Kurulu’nda jüri üyesi olan Manizade, Almanca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.
Prof. Attila Manizade ile evli olup bir kız çocuğu vardır.

ASLI ÇELİK

Aslı Çelik, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Fakülteden mezun olduktan sonra, Avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır.

Türkiye’nin önemli kişi ve davalarında adı sıkça duyulan ve sektörün önemli avukatlarından olan Aslı Çelik, uzun yıllar Hatemi Avukatlık’ın yönetiminde yer almıştır.

Türkiye’deki sanat ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin avukatlığını sürdürmekte olan Aslı Çelik, 2 çocuk annesidir ve İngilizce bilmektedir.

FURKAN EVRANOS

1996 yılında Fenerbahçe Lisesi’nden birincilik derecesiyle mezun olan Y. Doç. Dr. Furkan Evranos; 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde Lisans, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat ABD Uluslararası İktisat Bölümü’nde Yüksek Lisans, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ABD İngilizce Muhasebe ve Finansman Bölümü’nde ikinci Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat ABD Uluslararası İktisat Bölümü’nde Doktora çalışmalarını 2012 yılında tamamlamış olup adı geçen üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans programlarında 20142017 yılları arasında ekonomi, bankacılık ve sermaye piyasaları alanlarında dersler vermiştir.

2003 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak profesyonel çalışma hayatına başlamış olan Furkan Evranos; 2003-2009 yılları arasında Müfettiş Yardımcısı, 2010-2012 yılları arasında Şube Teftişleri ve İnceleme & Soruşturma Süpervizör Müfettişliği (Müdür), 2013-2016 yılları arasında Şube Teftişleri, İnceleme & Soruşturma Grup Müdürlüğü (Direktör Y.) görevlerini yürütmüştür.

HÜLYA KIZILIRMAK

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olan Hülya Kızılırmak, Medya ve Reklam sektöründe, profesyonel anlamda 25 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir.

Çalışma hayatına Sony firmasında başlayan ve Koç Holding bünyesinde devam eden Kızılırmak, uzun yıllar Çukurova Holding bünyesinde yer alan Genel Sigorta’nın Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Mutlu Dergi Grubu’nda da, uzun yıllar Reklam Satış Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra, çeşitli sergi, bienal vb. sanat organizasyonlarının direktörlüklerini gerçekleştirmiştir.

 Hali hazırda, Artunlimited Dergisinin, İstanbul Art News Reklam Direktörlüğünü sürdüren Kızılırmak, Mardin Bienali Sponsorluk Direktörlüğü, Elif Uras Sergi Sponsorluğu, Kale-Füreya Sergi Sponsorluğu, Galerist Siyah Sergi Sponsorluk Direktörlüklerini gerçekleştirmiştir.

KANAT AYYILDIZ

Kanat Ayyıldız, Londra Üniversitesi Economics and Business Studies bölümü lisans ve Londra Üniversitesi Finance Programı yüksek lisans mezunudur.

22 yılı aşkın bir süredir sektör tecrübesine sahip olan Ayyıldız, deneyimli stratejist ve girişimci özelliklerine sahiptir.

Stratejilerin tanımlanması, yeni girişimlerin başlatılması, proje yönetimi, eğitim stratejilerinin tasarlanması ve operasyonel süreçlerin sürdürülmesi konularında yetkin olan Ayyıldız, çalıştığı firmalarda kurucu ve yönetici görevleri sürdürmesinin yanı sıra, danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

İngiltere’de Edware Academy’yi kurarak, British Council, British Akreditasyon Konseyi tarafından akredite edilmiş ve Londra’nın ünlü dil okulları arasına girmiştir.

20 yıl süren dil eğitimi konusundaki çalışmalarının akabinde Ayyıldız, 30 yılı aşkın süredir rekabet gücünü arttırmaya yönelik pazarlama, yönetim, küresel dünya profesyonelleri, öğrenciler ve girişimler konusunda deneyim sağlamış Uluslararası Yönetim ve Gelişim Derneği (IMDA) tarafından tanınan NeuoroScience şirketini kurmuştur. Bu şirket üzerinden hali hazırda Nöro Pazarlama alanında akademik içerikler üreten ve piyasaya entegre bir yapıda çalışmalarını sürdüren Ayyıldız, ulusal ve uluslararası ölçekte birçok yükseköğretim kurumu ve şirketle işbirliği halindedir.

01. Deneyim

Hem sektörel hem akademik deneyimi olan eğitmenlerimiz ile sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için devamlı eğitimlerimizi güncel tutuyor ve yeni eğitimler tasarlıyoruz.

02. Profesyonellik

Sizlere eğitim kaydı ile başlayan eğitim eğitim sonrası değerlendirmeler ile birlikte profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

03. Garanti

Eğitimlerimiz sonucunda bilgi seviyenizin artmasını garanti ediyoruz ve bunu eğitim sonlarında yaptığımız sınav ve uygulamalar ile ispatlıyoruz.

04. Kalite

Eğitmenlerimizin ve eğitimlerimizin kalitesine güveniyor ve sizlere kalite bir eğitim hizmeti vereceğimizi biliyoruz.