logo

Tömerkent Almanca

Geri Dön
Tömerkent Almanca
 • Eğitime Genel Bakış

 • Eğitim İçeriği

Almanca dil eğitimi, Almanca dilini öğrenmeyi veya mevcut bilgiyi geliştirmeyi amaçlayan bir öğrenme sürecini ifade eder. Almanca, Avrupa'da yaygın olarak konuşulan bir dil olup Almanya, Avusturya, İsviçre ve Lüksemburg gibi ülkelerde resmi dil olarak kullanılmaktadır. Almanca eğitimi, dilbilgisi kuralları, kelime bilgisi, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri üzerinde odaklanabilir. Almanca öğrenmek isteyenler için bu tür eğitimler, seyahat, iş veya kültürel etkileşim amacıyla dil becerilerini geliştirmek isteyen herkes için faydalı olabilir.

Seviye Belirleme Sınavı

Aşağıdaki formdan seviye belirleme sınavına katılabilirsiniz.

Tömerkent Almanca (Hafta İçi) - HİBRİT (Online ve Yüz Yüze) + Tömerkent Almanca (Hafta Sonu) - HİBRİT (Online ve Yüz Yüze)

A1 - A2 - B1 - B2

Kurs Bilgisi

TÖMERKENT bünyesinde açılan genel yabancı dil kurslarımız, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na (CEFR) uygun olarak A1 (Beginner), A2 (Elemantary), B1 (Intermediate), B2 (Upper Intermediate), C1 (Advanced), C2 (Proficiency) seviyelerinde düzenlenir. Bu 6 seviye, pratik ve günlük yabancı dil kullanım becerilerinin yanı sıra, akademik dil becerisini de geliştirmektedir. Her bir kur 8 hafta boyunca süren 96 saatlik eğitimden oluşur. Derslere en az %85 oranında devam etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Kimler Katılabilir?

Bir yabancı dil öğrenmek ve bilgisini geliştirmek isteyen herkes programımızdan yararlanabilir. İstanbul Kent Üniversitesi, yabancı dil eğitiminde Avrupa Konseyi tarafından hazırlanmış, amacı dil eğitimini tüm ülkelerde standart hale getirmek olan AVRUPA DİL PASAPORTU kullanılmaktadır.

Amaç ve Hedefler

Genel yabancı dil kurslarımız 4 temel amaç üzerine yoğunlaşmaktadır:
Yabancı dil bilgisi ve kelime dağarcığını geliştirmek
Dinleme ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirmek
Konuşma ve telaffuz akıcılığını geliştirmek
Yazma becerilerini geliştirmek

Kurs İçeriği

Her seviyede toplam 90 saat eğitim vardır. Dil bilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarında, İstanbul Kent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim kadrosu ve alanında deneyim sahibi eğitmenler tarafından dersler verilmektedir.

Katılımcıların bir üst kura geçebilmesi için kur içi değerlendirmeleri başarıyla tamamlaması ve 8 haftalık dönemin sonunda yapılacak sınavdan geçer not almaları gerekmektedir.

Ders Günleri ve Saatleri

Hafta İçi 18.30-21.05
Hafta Sonu 10.30-14.00

Tömerkent Almanca (Hafta İçi) - HİBRİT (Online ve Yüz Yüze)

Tarih

Saat

7500 ₺

- +

Tömerkent Almanca (Hafta Sonu) - HİBRİT (Online ve Yüz Yüze)

Tarih

Saat

7500 ₺

- +

Tömerkent Almanca - Özel Ders 20 Saat

Tarih

15000 ₺

- +
 • Kontenjan

  15 Kişi

 • Mekan

  Taksim Kampüsü - Kağıthane Kampüsü - MS Teams

 • Kurs Süresi

  96 Saat / 8 Hafta