logo

Öğr. Gör. Merve OFLAZ

Öğr. Gör. Merve OFLAZ

Merve Oflaz lisansını 1998'de Marmara Üniversitesi'nde İngilizce Eğitimi alanında tamamlamıştır. Bu tarih itibariyle öğretmenlik, eğitim danışmanlığı, materyal geliştirme uzmanlığı, eğitim alanında blog yazarlığı, öğretmen eğitmenliği, bölüm başkanlığı, öğrenme ve öğretme danışmanlığı, eğitim yöneticiliği, ve uluslararası sınavlar müdürlüğü gibi görevler ile İngilizce eğitiminde yer almıştır.

2008 yılında tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır. 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisans Programı'ndan onur derecesiyle mezun olmuştur. ICELT Sertifikası'na (In-service Certificate in English Language Teaching) sahiptir. Türkiye ve yurt dışında konferanslarda birçok sunum yapmış ve seminerler vermiştir. Türkiye'nin birçok ilinde okullara öğretmen ve veli eğitimleri için konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Uluslararası yayımcılar ve kurumlar için ders kitapları ve eğitim alanında kullanılan teknolojik ürünleri değerlendirmiş ve geri bildirimler vermiştir. Ders etkinliği oluşturma, sunum yapma, çocuk oyunları yönetme ve blog yazma çalışmalarında ödüller almıştır. 2020'de British Council Türkiye'nin “80 yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye” adlı projesinde onurlandırılan kadınlardan biri olmuştur.

Şu anda İstanbul Kent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve Yabancı Diller Yüksekokulu Profesyonel Gelişim Merkezi koordinatörü olarak çalışmaktadır. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Doktora Programında tez öğrencisidir. İlgi alanları arasında öğrenme tercihleri, eğitimde teknoloji entegrasyonu ve kültürlerarası farkındalık yer almaktadır.

İlgi Alanları

Öğretmen Eğitimi, Eğitim Teknolojileri, Eğitim Programları ve Öğretim, Veli Eğitimi, Kültürlerarası Farkındalık

Eğitim

  • Marmara Üniversitesi, Lisans, İngilizce Eğitimi, 1998
  • Yeditepe Üniversitesi, Yüksek Lisans, İngiliz Dili Eğitimi, 2008
  • Yeditepe Üniversitesi, Yüksek Lisans, Eğitim Programları ve Öğretim, 2019
  • Yeditepe Üniversitesi, Doktora, Eğitim Programları ve Öğretim, Doktora Adayı
  • University of Cambridge, ICELT (In-Service Teacher Training in English Language Teaching), 2012