kuyem

DGS SINAVINA HAZIRLIK KURSU

Dikey Geçiş Sınıvaı (DGS), örgün eğitim ve açık öğretim içerisindeki ön lisans bölümlerinden mezun olan ya da mezun durumunda olan öğrencilerin katılarak, 4 yıllık fakültelerde eğitimlerini sürdürme sınavıdır. 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınav bu yıl 05 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. 
İstanbul Kent Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, kalite ve başarıyı hedefleyen misyonunu, alanda tecrübesi olan İntibak Yayınları ile birleştirerek; İstanbul’un en merkezi konumlarından olan Taksim kampüsünde, DGS Sınavına Hazırlık Kursu planlamıştır. 

Programın Amacı
Meslek Yüksekokulları veya açık öğretimden mezun olan veya son sınıfta okuyan önlisans öğrencilerinin lisans programlarına geçiş yapmaları için girmeleri gereken DGS sınavına; her seviyedeki öğrenciye hitap edecek şekilde, sınav konularına profesyonel hazırlık yapmak eğitimin amacını oluşturmaktadır.

Katılımcı Profili
Meslek Yüksekokulları ile açık öğretim fakültelerinin ön lisans programlarından mezun olma durumunda olan ve eğitimini dört yıllık programlara tamamlama hedefi ile DGS sınavına girecek öğrenciler, katılımcı profilini oluşturmaktadır.

Eğitim İçeriği
Katılımcı öğrencilerimize, DGS sınavı için gerekli Türkçe, Matematik, Geometri, Sözel Mantık ve Sayısal Mantık dersleri anlatılacaktır.
Tüm katılımcılarımıza, kaynak kitap hediyemizdir. 
Ayrıca program esnasında düzenlenecek olan rehberlik hizmeti ve değerlendirme sınavları ile, sınava yönelik farkındalık da arttırılacaktır. 

İçerik ve Süre
Eğitimimiz toplam 222 saatlik bir program oluşmaktadır. 
Bu 222 saatin haricinde, Türkiye Geneli Deneme Sınavları ve Soru Çözme Etütleri olacaktır.

Eğitim Yöntemleri
Yüz yüze eğitim Uygulamalı Soru Çözümleri Konu Tarama Testleri Seviye Tespit Sınavları

Eğitim Yeri
Kurslarımız, üniversitemiz kampüsü olan Taksim yerleşkemizde gerçekleştirilmektedir. Kampüse şehrin herhangi bir yerinden metro, otobüs, metrobüs gibi toplu taşıma araçları ile hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. 
Taksim Kampüsü: İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ Yaşamboyu Eğitim Merkezi (KÜYEM) Cihangir Mahallesi Sıraselviler Caddesi No:71 34433 Beyoğlu/İstanbul
 

Eğitim Ücreti: 2500 TL (KDV DAHİL)

BiZDEN HABERLER

Kent Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ’nin etkinliklerinden, en güncel haberlerden bilginiz olsun